22 July 2024

Akademik Tercüme

Akademik Tercüme

Akademik tercüme hizmetimizi alanında uzman tercüman kadrosu ile vermekteyiz. Bu tercüme hizmetini verirken özellikle alan jargonlarına ve uluslararası standartlara uygun bir yol izleyerek makale vb. akademik tercümelerinizi itina ile yapıyoruz. Şimdiye kadar birçok akademisyenin makalelerini titizlikle tercüme etmiş bulunmaktayız. Türkiye de bulunan birçok üniversiteden hocalarımız bizim en büyük referansımızdır.

Akademik tercüme de en önemli noktalardan birisi mesleki terminoloji ve jargona olan uyumdur. Herkesin bildiği gibi her tercümanın her alana vakıf olması mümkün değildir. Fakat tercüme yapacak tercümanın tercüme yapacağı alanı tercüme öncesi konulara vakıf olmak açısından internet vb. ortamlarda araştırması gerekmektedir. Aslında akademik tercüme, tercüme alanının en zor alanıdır. Bu yüzden çok fazla itina ve zamana ihtiyaç vardır. İyi bir tercüman aldığı işin özet de olsa terminolojisine aşina olması gerekir. Bu durumu aşmak için de tercüme yapacağı alanı terminoloji açısından tarama yapması tercüme yapacağı konunun daha anlaşılır olmasını ve uluslararası alanda tanınırlık ve kabul görmesini sağlayacaktır.

 

Sizin de Yüksek lisans, Doktora vb. alanlarda tez ya da rapor hazırlama işiniz varsa işlerinizi gönül rahatlığı ile bizlere teslim edebilirsiniz.

 

Not: Akademik tercüme alanında özellikle yurtdışında eğitim almış (Master, Doktora yapmış) ve yurtdışında uzun yıllar kalmış ve orada yaşamış uzman tercüman ekibimizi kullanıyoruz.

 

Sizde Tercüme ofisimizin eşsiz tercüme hizmetinden yararlanmak istiyorsanız Lütfen bizimle aşağıdaki kanallardan iletişime geçiniz.

Elinizde bulunan belgenizi aşağıdaki e-mail adreslerimize göndererek fiyat teklifimizi alarak işe başlayabilirsiniz:

yedikitatercume@hotmail.com

Whats up Üzerinden : 0554 307 7961

 

Sayfa Başı