14 April 2024

İngiltere Vize Danışmanlığı

İngiltere Vizeleri:

Şu kaçınılmaz bir gerçek ki İngiltere Türkiye’den her sene binlerce Türkiye vatandaşının ziyaret akınına şahit olmaktadır. Genellikle Türkiye’den giden adaylar şu başlıklar altında vizeye başvurmaktadırlar;

Öğrenci

Turist

Ankara Anlaşması

İş ziyareti

Aile Ziyareti

Aile birleşimi

Evlilik vizeleri

 

İngiltere Vizesi almanın püf noktaları ve kriterleri.

İngiltere vizesi alabilmek için vize başvurusunda bulunan kişinin vize memurunu şu konularda ikna etmesi gerekmektedir.

Şu başkıların ingiltere vizesi için çok net olması gerekir

 1. Maddi Durumun iyi olması
 2. Aile Bağlarının Güçlü olması
 3. Uzun süreli bir işe sahip olmak
 4. Anlaşılır Dilde Yazılmış Niyet Mektubu

 

Şimdi yukarıdaki başlıkları kısaca açıklamaya çalışalım;

 

 • Türkiye’de yerleşik ve sürekli bir işe sahip olması. Bu şu demek; burada bir işte en az 2-3 senedir çalışıyor olduğunuzu ve düzenli maaş aldığınızı resmi evraklarla kanıtlamanız gerekiyor. Bu şu demek değildir; daha önce başka bir işte çalışmış ama yeni bir işe başlamış kişilerde aynı kategoride sayılır. Yani işin sürekliliği ve sigortanızın yatıyor olması önemlidir. Tabi durmadan iş değiştiren ve istikrasız bir iş devamı görünmeyen adaylarda risk oluşturur.

 

 • Aile bağlarının Kuvvetli olması. İngiltere’ye vize alabilmek için başvuran adayın Yerleşik olduğu ülkede güçlü aile bağlarının olması vize almasını kolaylaştıracaktır. Vize başvurusunda bulunan kişi evli ve çocuk sahibi ise ve düzenli bir işe sahipse yüksek ihtimalde İngiltere vizesi onaylanır. Bu durum vize başvuru sahibin ülkesine geri döneceğinin en iyi kanıtıdır.

 

 • Maddi Durumların Gösterilmesi. İngiltere’ye vize için başvuru yapan adayın masraflarını karşılayacak kadar bankada parası olması gerekir. Bu paranın birden yatırılmış bir para olması vize almanızı riske sokacak bir davranıştır. Paranın kaynağının ne olduğu çok önemlidir. Hesabında devamlı hareket olan ve en az İngiltere’de yapacağı masraf kadar paranın bir müddet, örneğin 3 ay ve fazla bir süre, bankada durduğunu gösteren adaylar çok kolay vize alabilecektir. Bir yerden elden para alıp yatırmak ve onunla vize memurunu bir şekilde aldatmaya çalışmak kesinlikle ve çoğu zaman vize reddine sebep olur. Bu yüzden İngiltere başvurusunda bulunacak adayların bu duruma dikkat ederek başvuruları ona göre planlamaları önerilir. Genelde vize memuru İngiltere’ye gidişte yapılacak masrafın biraz üzerinde paranın kişinin hesabında olmasını ister ve bunu görürse tereddütsüz vizeyi verir. Genel olarak İngiltere seyahati 1 haftalık gidenler için 700-900 GBP arası 2 haftalık gidenler için 1200-1500 GBP arası bir maliyete mal olur. Aşağıda İngiltere için 2 haftalık bir maliyet tablosu çıkardık. Bunu hesaplayarak bankada en az ne kadar paranız olması gerektiğini anlayabilirsiniz. (Belge temininde en yüksek rakamı düşünerek hareket ediniz).

 

Örnek İngiltere masraf tablosu: Diyelim ki bir aday İngiltere’ye Turist olarak gidecek ve 2 hafta orada kalacak. Bu durumda masraf tablosu şu şekilde olacaktır;

 

Uçak bilet masrafı           : 200- 400 GBP (Gideceği tarihe göre değişir)

Otel Masrafı                      : 500 – 1000 GBP arası (Gideceği Otel Türü ve bölgesine göre değişir)

Şehir içi Ulaşım                 : 250 GBP

Yeme içme                         : 300 GBP (Günde 20 GBP harcadığınız düşünülürse)

 

Toplam 2 haftalık İngiltere Masrafı          : 1.250 GBP ile 1.950 GBP arasında olacaktır.

 

Eğer aday İngiltere’de bulunan bir aile bireyini ziyaret edecek ve onun evinde kalacaksa ve o kişiden bu durumu bildirir bir davetiye almışsa o zaman İngiltere deki masraflarından Konaklama kısmını çıkarabilir ve tabi ki bunu niyet mektubunda bildirmelidir.

 

 • Açıklayıcı ve uygun bir dilde yazılmış Niyet Mektubu. İngiltere vizesine her başvuran aday İngiltere’ye gidiş amacını, buradaki maddi durumunu ve oraya gidince ne yapacağını çok uzun olmadan ve hiçbir açık ve yanlış anlamaya mahal vermeden bu durumunu İngilizce yazılmış bir niyet mektubu ile belirtmelidir. Verilmiş düzensiz, tercümesi düzgün yapılmamış ve niyet mektubunda açıklanmamış maddi ve aile durumları çoğu zaman vize reddine sebep olabilmektedir. Firmamız uzman kadrosu ile sizlere bu niyet mektubu hazırlama konusunda yardımcı olacaktır. İngiltere için yazılan niyet mektubunda kendi kişisel bilgileriniz, eğitim bilgileriniz, aile bilgileriniz, gelirleriniz ve verdiğiniz banka evraklarında bulunan toplam meblağları açık bir şekilde yazıya dökerek bildirmeniz vize almanızı ve ufak detaylardan vize reddi almamanıza olanak sağlayacaktır.

 

İngiltere Vizesi için Hazırlanması Gereken Diğer Evraklar

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Sabıka Kaydı, Sgk ya da Bağkur Dökümü ve Otel Rezervasyonu

Varsa önceden Yurtdışı çıkışınız bu çıkışlara ait hem vize fotoğrafları hem de E devletten Yurda Giriş Çıkış Bilgisi dökümü alınmalıdır.

Öğrenci adayları, öğrenci belgesi, transkript ve diğer başarı belgeleri benzeri belgeleri koymalıdır.

 

İngiltere vize başvuru Ücretleri

Not: Vize başvuru fiyatları Günlük Döviz Kuruna göre değişmektedir. (GBP üzerinden hesaplanır)

6 aya Kadar Turist Vizesi       : 126 Dolar (99 GBP)

2 Yıla Kadar Turist Vizesi       : 478 Dolar (375 GBP)

5 Yıla Kadar Turist Vizesi       : 867 Dolar (685 GBP)

10 Yıla Kadar Turist Vizesi    : 1088 Dolar (860 GBP)

Akademik Ziyaret 12 aya kadar          : 251 Dolar (200 GBP)

Evlilik ve Nişanlı Ziyaret Vizeleri 6 aya kadar : 126 Dolar (99 GBP)

 

İngiltere Öğrenci Vize Ücretleri

6 Aya kadar Ziyaretçi Öğrenci Vize ücreti      : 128 Dolar (100 GBP)

11 Aya Kadar Ziyaretçi Öğrenci Vizesi             : 246 Dolar (195 GBP) Bu vize için 6 ay üzeri okul kaydı gerekmektedir.

Tier 4 Genel Öğrenci Vize Ücreti                      : 461 Dolar (365 GBP)

 

 

                                                 İngiltere Vizesi için Sık sorulan sorular

 1. İngiltere vizesi almak için Bankada Ne kadar param olmalı?

İngiltere vizesi alabilmeniz için Bankada tüm ziyaret masraflarınızı karşılayabileceğiniz kadar ve bunun üzerinde paranız olması gerekir.

 

 1. İngiltere Vizesi için Evraklarımı Tercüme ettirmem gerekiyor mu?

Tüm Home Office sayfalarında ve başvuru formunuzun kontrol listesinde (Check List) evraklarınızın İngilizceye yeminli bir tercüman tarafından tercüme edilmesi gerektiği yazmaktadır. Aşağıda bunu görebilirsiniz:

—————————————————————————————————————————

You must provide your documents to our commercial partner. You will be able to upload copies of your documents on our commercial partner’s website, or you can take your documents to your appointment to be scanned and uploaded by our commercial partner (there may be a charge involved).

If you choose to pay for the assisted scanning service, all documents (original or copies) need to be A4 size or you may be charged to make them suitable for scanning.

If we require passports, you must take the originals to your appointment. If you have self-uploaded copies on our commercial partner’s website you must still take your original passports, but will not be charged for scanning.

You can provide any document to support your applications, but:

 • all documents must be in English
 • translated documents must be certified
 • any passports provided must be the original

Read the guidance for help finding out what documents to provide.

————————————————————————————————————————–

 

Burada açıkca evraklarınızın yeminli bir tercüman tarafından tercüme edilmesi gerektiği yazmaktadır. Ancak çoğu zaman Konsolosluk birimi Türkçe belgeleri kabul etmekte ve sorun çıkarmamaktadır. Firma olarak riske girmemek açısından belgelerin üzerlerine ingilizce açıklamalarını yazarak ve önemli belgelerin tamamını çevirerek daha anlaşılır ve sizlere maliyet bakımından daha düşük hale getirebiliyoruz. Böylelikle başvurularınız daha net ve anlaşılır hale geliyor  ve evraklarınızın anlaşılma zorluğu ve neticesinde olan muhtemel vize reddinde kaybedeceğiniz paraların önüne geçmiş oluyoruz.

 1. Bankaya para yatırıp çeksem bunu İngiltere vizesinde kullanabilir miyim?

Bu durumda İngiliz Konsolosları bu paranın nereden geldiğini sorgulayacak ve makul bir cevap bulmazsa vizenizi reddedecektir. Hesabınızdaki paranın kaynağı önemlidir. Yoksa herkes tanıdık birisinden ödünç para alıp vize işinden sonra geri iade edebilir. Burada önemli olan mesele sizin maddi durumunuzun iyi olması ve bunu sabit gelirlerle ve uzun süredir bankaya yatan ve orada biriken birikimleriniz ile gösterebilmenizdir. Birden hesaba yatırılan paralar genelde vize reddine sebep olur.

 

 1. İngiltere vizesi için ödediğim ücretin vize reddi alma durumunda iadesi var mıdır?

Maalesef vize ücretleri geri ödemesi olmayan ücretlerdir.

 

 1. Daha önce İngiltere’den vize reddi almıştım, bunu formda bildirmem gerekiyor mu?

Bu durumu kesinlikle bildirmeniz gerekiyor aksi takdirde kayıtlardan vize reddi aldığınız ortaya çıkacak ve yalan beyandan vize reddi alacaksınız.

 

 1. Daha önce İngiltere harici bir ülkeden, özellikle schengen ülkelerinden vize reddim var, bu durumu İngiltere vize başvuru formunda bildirmem gerekiyor mu?

Evet kesinlikle doğru beyanlarda bulunmanız gerekiyor. Vize reddi aldığınız zaman üzerinden birkaç yıl geçmiş ve sizin iş durumunuz vb. değişmişse vize memuru eski reddi çok fazla ciddiye almayacaktır. Siz siz olun eskiden aldığınız vize retlerini İngiltere başvuru formunda mutlaka belirtiniz. Neden sorusuna da eksik evrak vb. sebeplerden demeniz yeterli olacaktır. Aşağıda İngiltere formuna daha önce başka bir ülkeden alınan vize reddini belirtmemiş adaya nasıl yalan beyandan İngiltere’den aldığı vize reddi mektubunu görebilirsiniz.

7. Daha önce başka ülkelerden vize almış ve Avrupa’ya ya da Amerika Kıtasına ziyaret gerçekleştirmiş olanlar daha kolay İngiltere Vizesi alabilirler mi ?

Evet, pasaportunda Turist ya da başka amaçlarla başka ülkelerden vizeleri olanların vize alması daha kolaydır. Bu durumda konsolos sizi muhtemel göçmen kategorisine sokmadan değerlendirme yapabilecektir. Eğer göçmenlik düşünmüş olsaydınız bunu daha önceden gittiğiniz ülkelerde yapabilirdiniz.

8. İngiltere vizesi için Sisteme Belge Yükleme Nedir ?

2019 yılı Mart ayında yapılan yeni değişikliklere göre vize başvurusunda bulunan adaylar belgelerine PDF olarak online ortama yüklemek zorundadır. Yüklenen belgeler okunaklı ve güncel olmalıdır. Belge yükleme servisini siz değil de vize başvuru merkezinin yapmasını istiyorsanız sizden bu hizmet karşılığında 23.60 GBP ücret isteyeceklerdir.

 

9. İngiltere vizesine başvurduğumda pasaportumu elimde tutabilir miyim?

Bazı adaylar ya yurtdışına çıkma ihtimalinden ya da başka sebeplerden İngiltere’ye vize başvurusu yaptıklarında pasaportlarını vermek istemezlerse ek 380 TL ücret ödeyerek bu hakka sahip olabilirler.

11.  24 saat içinde İngiltere vizemin sonuçlanmasını istiyorum ne yapmam gerekir? İngiltere vizesinin Hızlı bir şekilde sonuçlanması mümkün müdür?

Hiç sorun değil, Super Priority Visa adı altında 956 GBP ek ödeme yaparsanız bunu da sağlıyor İngiliz makamları.  Tüm İngiltere vize başvurularında hızlı vize servisi ek ücret olarak verilmektedir. Bu tür İngiltere Vizesi ek ücretlendirmeleri için TLS Contact’ın şu linkine bakabilirsiniz: https://pos.tlscontact.com/izm_en/added-value-services

10. TLS Contact Nedir? Kimdir ?

TLS Contact İngiltere Hükümeti adına İngiltere vize başvurularını alan yabancılar ofisinin bu konuda yetki verdiği vize evrak toplama merkezidir.

 

TLS Contact’ın Türkiye adresleri:

Ankara TLS Contact Adresi : Sheraton Hotel Ankara & Convention Center, Noktalı Sokak Kavaklıdere, 06700 Ankara

Adana TLS Contact Adresi : Adana Ticaret Odasi, Karasoku Mahallesi Abidinpasa Caddesi No: 22 Seyhan/Adana, Adana Province

Antalya TLC Contact Adresi : Antalya Ticaret ve Sanayi Odasi, Goksu Mahallesi, Gazi Bulvari No: 481,Kepez/ Antalya, Turkey

TLS Contact Bursa Adresi : Antalya Ticaret ve Sanayi Odasi, Goksu Mahallesi, Gazi Bulvari No: 481,Kepez/ Antalya, Turkey

TLS Contact Gaziantep Adresi : Muammer Aksoy Bulvari, Huseyin Incioglu Cad. No.34/B, Sehitkamil, Gaziantep, Turkey

TLS Contact İstanbul Adresi : Profilo AVM, Cemal Sahir Cad, Kat 4 No.138/A, Mecidiyekoy, Istanbul (Alışveriş Merkezinin otopark kısmında bulunan yan kapıdan giriş yapılıyor)

TLS Contact İzmir Adresi : Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:152, Alsancak / Izmir, 35220

TLScontact merkezi Pazartesi-Cuma 08:30-12:30 ve 13:30-16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

İngiltere Öğrenci Vizeleri

İngiltere Öğrencilere 3 Türlü Vize vermektedir.

1. 6 Aya kadar olan dil kursu vb. Kayıtlarda Kısa Dönem Öğrenci Vizesi

2. 11 Aya kadar olan Kayıtlarda da Kısa Dönem Öğrenci Vizesini Kurs uzunluğuna göre Vermektedir.

3. Tier 4 Vizesi – 11 Aydan daha fazla süren eğitim seçeneklerinde başvurulan vize türüdür.

 

6 ile 11 Ay arası vize başvurularında Kayıt olduğunuz okul süresi kadar size vize verilmektedir. Yukarıda yazılan tüm evrakları hazırlamalısınız.

 

İngiltere Evlilik ve Nişanlılık Vize Başvuruları Danışmanlığı :

Bilindiği gibi Her yıl Türkiye’den binlerce aday İngiliz vatandaşı ile evlenmekte ve bunun sonucunda da İngiltere’ye oturum başvurusu yapmak istemektedirler. Bu Tür adayların başvurularını uzman bir kurumla yapmaları hem yüksek olan vize başvuru ücretini hem de aile birleşimi konusunu uzatmamaları ve riske atamamaları bakımından çok önemlidir.

 

İngiltere Evlilik ve Nişanlılık Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Evliliğin gerçek olduğu kanıtlanmalıdır. Bu durumu aile bireylerinden alınacak ek mektuplar, nişan düğün ve özel günlerde çekilmiş fotoğraflarla kanıtlayabilirsiniz.
 • İngiliz vatandaşı olan eşin kendisine ait banka, iş, vergi ve tüm resmi belgeleri vize başvurusunda sunulmalıdır.
 • Detaylı bir şekilde yazılmış Niyet mektupları işinizi kolaylaştıracaktır. Bu niyet mektupları konusunda sizlere uzman kadromuzla yardımcı olabilmekteyiz.
 • Türkiye’de bulunan eşe ait tüm resmi evraklar sunulmalıdır.

 

İngiltere Evlilik ve Nişanlılık Vize başvuruları Hakkında sık sorulan sorular:

 1. Evlilik Vizesi Başvuru Ücreti Ne kadardır?

İngiltere Evlilik ve Nişanlılık – ya da Aile birleşimi Vizesi Başvuru ücreti:1.523 GBP dur.

 1. İngiltere Evlilik, Nişanlılık ve Aile birleşimi için dil seviyem ne olmalı?

Vize başvurusunda bulunmak için en az A1 seviyesinde İngilizce bilmeniz gerekiyor ama bu seviye ne kadar yüksek olursa vize memurunu da ikna etme şansınız o kadar yüksek olacaktır.

Yedi Kıta danışmanlık ve Tercüme hizmetleri ile İngiltere vize başvurunuz, Niyet Mektubu yazım işiniz ve tercümelerinizin yapımı için aşağıdaki maillerden iletişime geçebilirsiniz.

yedikitatercume@hotmail.com  muhammedkutluca@hotmail.com

info@yedikitatercume.com

Evet, Yedi Kita / Fact Consultancy Danışmanlık Firması olarak Ankara dan sonra şimdi Antalya dan direk İngiltere vizesi için danışmanlık veriyoruz. Tüm Bunların yanında İngiltere için Evlilik, Nişanlılık, Aile birleşimi, Çocuk Oturum Vizeleri ve diğer göçmenlik konularında da hizmet vermekteyiz.

Önemli Not: Son yapılan değişikliklere göre ingiltere vize başvuruları tamamen, belgeler de online yüklenmek kaydıyla, online olarak yapılmaktadır. Tüm Türkiye’nin her yerinden hiç gelmeden bizimle iletişime geçerek ve gerekli evraklarınızı bize mail ile pdf olarak göndererek işlemlerinize başlayabiliriz. Bunun için İngiltere vize danışmanımız Muhammed Kutluca ile iletişime geçebilirsiniz;

Telefon :0554 307 79 61  (şu an için sdece tercüme işlerinizde yardımcı olabiliriz.)

E-mail : yedikitatercume@hotmail.com

 

Saygılarımızla….

Sayfa Başı