15 April 2024

Kanada Vize Danışmanlığı

Kanada Vize Başvuruları

Son yıllarda hem eğitim ve turistik hem de göçmenlik için en çok tercih edilen ülke şüphesiz Kanada olmuştur. Son yıllarda yapılan göçmenlik kanunlarındaki kolaylıklar ve ülkenin demokrasi ve teknolojik anlamda yüksek gelişmişlik düzeyi Kanadayı gidilecek en gözde ülkelerden birisi haline getirmiştir.

Tüm bu sebeplerden dolayı da Kanada vize başvuruları son yıllarda çok artmış ve başvuru şekli ve nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi gereksinimine ihtiyaç doğmuştur. Aşağıdaki yazıda Kanada vizesine başvuru şekilleri ve Nasıl Kanada vizesi kolay alınır ile ilgili bilgi paylaşımında bulanacağız.

 

Kanada Turist Vizesi

Kanada Turist vizesine başvuran adayların dikkat etmesi gereken durum ve hazırlaması gereken evraklar aşağıda sunulmuştur.

 

Kanada Vizesi için Maddi Durum Belgeleri

İşyerlerinden alınacak çalışıyor belgesi (İş başlangıcı, pozisyonu, ne kadar maaş aldığını ve izin tarihlerini gösterir bir belge)

Son 3 aylık maaş bordroları

Son 3 aylık Banka hesap Dökümü (Son Bakiyesi tüm masraflarınızı karşılayacak, hatta biraz daha fazla miktarda olması gerekir)

İşyeri sahiplerinden; İmza sirküleri, Oda Kayıt belgeleri, Ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, iş yerine ait banka hesap dökümü gibi benzer belgelerin hepsi konulmalıdır.

Çiftçi iseniz (Babanız Ya da Anneniz de olabilir) Çiftçilik Kayıt Belgesi.

Tapu, Gayrimenkul fotokopileri, araba ruhsatları, yatırım hesapları vb. tüm maddi durumu gösterir belgeler konulmalıdır.

 

Kanada Vizesi İçin Niyet Mektubu

Bu mektubu İngilizce olarak yazmalısınız. Arzu ederseniz bu mektubu danışmanlarımızdan destek alarak da yazdırabilirsiniz. Bu mektupta gidiş amacınız, eğitim ve maddi durumunuz,  ve aile bağlarınız ile bilgileri vermelisiniz.

Not: Kanada Vizesi için Niyet Mektubunun önemi çok büyüktür. Doğru anlatılmayan ve karışık başvuruların vize reddi ile sonuçlandığını düşündüğümüzde ve sizinle bir görüşme yapılmadan sadece evraklarınıza bakarak değerlendirme yapan vize memurlarının sizin niyetiniz ve durumunuz hakkında bilgi edineceği tek yer Niyet Mektubunuz olacaktır. Tüm bu sebeplerden dolayı Niyet mektubunun düzgün bir şekilde yazılması önem arz etmektedir. Bu konuda da uzman kadroya sahip firmamız tecrübeli danışmanlarımız aracılığı ile sizlere özgün bir niyet mektubu hazırlama konusunda yardımcı olacaktır.

 

Kanada Vizesi için Hazırlanması Gereken Diğer Evraklar

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Sabıka Kaydı, Sgk ya da Bağkur Dökümü ve Otel Rezervasyonu

Varsa önceden Yurtdışı çıkışınız bu çıkışlara ait hem vize fotoğrafları hem de E devletten Yurda Giriş Çıkış Bilgisi dökümü alınmalıdır.

Öğrenci adayları, öğrenci belgesi, transkript ve diğer başarı belgeleri benzeri belgeleri koymalıdır.

 

CAN-PLUS Nedir?

Daha Önce Amerika Birleşik Devletlerinden vize almış ve son 10 yıl içinde ABD ye gitmiş adaylara Kanada vize kolaylığı sağlamaktadır. Bu adaylara çok detaylı belgeler hazırlamadan pasaport sürelerince Kanada vizesi verilmektedir.

Kanada Vizesi mevcut Pasaport sürenize göre verilmektedir.

 

Kanada öğrenci Vizeleri

Kanada’ya her yıl Türkiye’den binlerce öğrenci hem İngilizce hem de Yüksek Öğrenim için gitmektedir. Kanada öğrencilere iki türlü vize vermektedir.

  1. 6 ay altı Turist Öğrenci Vizesi
  2. 6 ay üstü Öğrenci Vizesi

 

Kanada 6 ay altı Öğrenci Vizesi

Bu vizeye Kanada ya 6 aydan daha az kalmayı planlayan ve orada 6 aydan daha kısa süreli dil kursu vb. eğitim almaya giden öğrenciler başvurur. Bu vize türü uzatılamaz bir yapıya sahip olduğundan diğer öğrenci vizesine göre alınması daha kolay olur. Normal turist başvurusundaki form ve belgeler hazırlanır.

 

Kanada 6 ay üstü Öğrenci Vizesi

Bu vize türüne başvuran adayların vizesi Kanada da öğrenci oldukları müddetçe geçerli olacak olup bu vizeye başvurmak için bazı şartlar gerekmektedir. Her ne kadar bu şartlar Kanada Devletinin vize bilgileri kısmında görünmese de uygulamada bu şartlar istenmektedir.

En önemli şart ise Kanada da Yüksek Öğrenime ya da 6 aydan daha fazla sürecek bir programa katılacağınızı belgelemenizdir. Bunu belgeleyebilecek durumda iseniz 6 ay üstü Kanada Öğrenci vizesine başvurabilirsiniz.

Not: Eğer Öğrenci olarak Kanada’ya gidiyor ve size bir başkası sponsor oluyorsa sponsorla ilgili tüm evraklar hazırlanmalıdır. Sponsor sanki kendisi başvuruyormuş gibi yukarıda Turist Vizesi bölümünde yazılı olan evrakların hepsini hazırlamalıdır.

Hem 6 ay altı hem de 6 ay üstü Vize başvurularında Kayıt olduğunuz okul belgelerine ek olarak yukarıda yazdığımız Turist vizesi için gerekli tüm belgeleri sunmalısınız.

 

Sayfa Başı